Logowanie Rejestracja

0 produktów

Baw się z Pippi przez całe lato!
 

Opowiem ci dzisiaj o małej dziewczynce...

Ma dziewięć lat? 

Tyle co ja?

Tak. I mieszka w dużym domu.

Sama?

Jest z nią koń w cętki i małpa, pan Nillson.

A z czego żyje?

Ma kufer pełen złota, który przywiózł jej tata.

Kim jest jej tata?

Piratem, oczywiście.

To wiem! Ona musi się nazywać Pippi Pończoszanka!

Tak narodziła się najbardziej zwariowana, nieprzewidywalna bohaterka wszechczasów. Astrid Lindgren miała wówczas prawie czterdzieści lat, córkę Karin i pierwszą wydaną książkę, „Zwierzenia Britt-Marii”. Historię rudej dziewczynki z warkoczami i piegami, w za dużych butach, kolorowych sukienkach i fartuszkach pisarka opowiedziała chorującej Karin, to właśnie córka Astrid Lindgren wymyśliła, że dziewczynka musi nazywać się Pippi. Nigdy wcześniej takiej bohaterki w literaturze nie było. Mała Pippi jest silna, niczego się nie boi i robi tylko to, na co ma ochotę. Jeśli chce, może podnieść konia. A jeśli właśnie zachciało jej się lemoniady, to szuka jej - w lemoniadowym drzewie, które rośnie tuż obok jej domu. 

W ciągu siedemdziesięćiu pięćiu lat książki o Pippi zostały przetłumaczone na 73 języki, w sumie na całym świecie wydano ponad dziesięć milionów egzemplarzy książek Astrid Lindgren.

Dzięki dziewczynce ze Szwecji kolejne pokolenia odkrywają, jak nie bać się mówić tego, co się myśli i pozostać niezależnym, na przekór temu, czego oczekuje od nas społeczeństwo, rodzina, czy szkoła.

Zapraszamy do zabawy. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów do wykorzystania w czasie wakacji. 
 
 1. Posłuchaj fragmentów audiobooka "Pippi", czyta Edyta Jungowska

 2. Fragmenty Pippi - video

 3. Znajdź różnice

 4. Znajdź róźnice, wydrukuj i pokoloruj

 5. Labirynt nr 1

 6. Labirynt nr. 2

 7. Połącz kropki

 8. Co wiesz o Pippi? - pytania i odpowiedzi.

 9. Zrób kapelusz Pirata

 10. Zaproszenia na urodziny

 11. Zawieszka na drzwi nie przeszkadzać - słucham  Pippi (ściągnij dwa pliki)

Pokoloruj świat Pippi:

Jeśli Wasz rodzinny zespół pracuje już nad realizacją zadań konkursowych i chcecie pokazać nam, jak Wam idzie, prześlijcie zdjęcie/filmik, które pokazują Wasz proces twórczy na adres facebook@jungoffska.plOpublikujemy je w naszych mediach społecznościowych. Wysyłając zdjęcie/film prosimy o zgodę na publikację w treści maila: „Wyrażam zgodę na publikację przesłanego zdjęcie/filmiku na profilu Facebook i Instagramie Wydawnictwa Jung-off-ska”.