Wydawnictwo Jung-off-ska

Historia powstania

Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy aktorki Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.

Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – została Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, a Dzieci z Bullerbyn były nominowane do tej nagrody.

W 2011 roku Dzieci z Bullerbyn zostały Bestsellerem Empiku oraz otrzymały tytuł „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.

Do tej pory na rynku ukazało się już ponad 40 tytułów Astrid Lindgren oraz kolejni znakomici autorzy i ich książki wydane w formie audiobooków:

  • Erich Kästner - 5 tytułów,
  • Hugh Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", saga o rodzinie Pożyczalskich i ostatnie nasze premiery - książki klasyka niemieckiej literatury dla dzieci
  • Michaela Ende - "Momo" i "Niekończąca się opowieść" i seria o Kubie Guziku.

W roku 2023 dwie nasze książki z audiobookami autorstwa Ericha Kästnera otrzymały nagrody w kategorii „Nowe media” w konkursie „Świat przyjazny dziecku”: „35 maja” – nagrodę główną, „Mania czy Ania” – wyróżnienie.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Wydawnictwa:

O Edycie Jungowskiej